Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Ndërron jetë 47-vjeçari në vendin e punës, arrestohet përgjegjësi teknik

Një ngjarje e rëndë është shënuar në zonën e Repsit në rrugën e Kombit, një ditë më parë. Një shtetas me inicialet B. S, 47 vjeç, nga Vora, banues në Tiranë ka ndërruar jetë gjatë një aksidenti në punë, ndërsa është arrestuar përgjegjësi teknik i firmës që po bënte punimet.

Ndërkohë 47-vjeçari ka qenë duke montuar një shtyllë hekuri, kur ka rënë në kontakt me energjinë elektrike.

Njoftimi i policies:

Më datë 22.07.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi Ç.A, vjeç 63, banues në Tiranë, përgjegjës teknik, pasi rreth orës 10.00, në Reps, në rrugën e kombit Mirditë, tek një karburant, duke punuar për vendosjen e shtyllave ndriçuese të karburantit, dukë mos respektuar rregullat e sigurimit teknik, shtetasi B.S, vjeç 47, banues në Vorë, Tiranë, ka rënë një kontakt me rrymën elektrike dhe ka vdekur. Neni 289 i Kodit Penal.

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close