Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vijon frika dhe ankthi në Elbasan/ I moshuari nuk dorëzohet, zbardhet lëvizja e parë e policisë për të neutralizuar 71-vjeçarin (Ja çfarë ka kërkuar)

Po vijon tashmë rezistenca e 71-vjeçarit Lefter Zhidro, duke mos pranuar që të dorëzohet pas thirrjeve të policisë, ndërkohë që pritet nga momenti në moment ndërhyrja.

Faxweb raporton se policia ka hyrë në ballkonet përballë pallatit ku banon i moshuari, ndërkohë që bëhet me dije se ai madje është indinjuar, pasi është cilësuar si i sëmurë me probleme me shëndetin mendor. Po ashtu mësohet se 71-vjeçari ka kërkuar që ti rilidhet energjia elektrike.

Mësohet se efektivët kanë kërkuar që mos të jepen informacione në lidhje me personalitetin e tij, ndërkohë që po vijojnë negociatat, pasi po informohet nëpërmjet televizionit.

Nëse negociatat për dorëzimin e tij dështojnë, atëherë RENEA mund të ndërhyjë me gaz lotsjellës për ta neutralizuar në banesë 71-vjeçarin që terrorizoi qytetin e Elbasanit, ndërsa ankthi dhe frika ende vijon.

Ngjarja mori përmasa dhe më të mëdha pasi nga të sh tënat mbetën të plágôsur 2 të rinj të cilët sipas burimeve zyrtare janë jashtë rrèzikut për jetën.

Në lidhje me këtë ngjarje policia ka sqaruar se ka qenë vetë bashkëshortja e autorit (i cili në raportimet për faxweb thuhet se vuan nga probleme të shëndetit mendor), e cila ka njoftuar pôlícinë pas një kônflíkt mes tyre.

Gjithashtu burimet zyrtare të pôlícisë bëjnë me dije se në ndihmë të pôlicisë lokale kanë shkuar forcat RENEA dhe FNSH. 71 vjeçari vijon të qèllôjë mbi èfektivët e cila ka vënë një perimetër sígùrie për të shmangur íncídente të tjera të rèndá.

Njoftimi i plotë:

Më datë 24.09.2020, rreth orës 13:20, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan shtetasja F. Zh., ka patur një kônflikt me bashkëshortin e saj, shtetasin Lefter Zhidru, 71 vjeç, i cili në momentin që ka shkuar Pôlicia është futur në banesë dhe ka q ëlluar dhe vijon të që llojë me á rmë z jarri kállásh në drejtim të fôrcave të Pôlícisë.

Forcat Shqipônja dhe Patrullat e Përgjithshme janë pozicionuar dhe kanë vendosur perimetrin e sígurisë dhe vijojnë t’i bëjnë thirrje këtij shtetasi të dorëzohet, i cili vijon të bëjë r ezistencë duke qëlluar vazhdimisht në drejtim të Policisë.

Si pasojë e të shtënave janë plágôsur jashtë rr ezikut për jetën dy shtetas, L. S., 22 vjeç dhe A. K., 21 vjeç, kalimtarë të rastit, në momentin që ky shtetas ka filluar të qèllônte me ármë në drejtim të Pôlicisë.

Në ndihmë të Pôlícísë lokale janë nisur menjëherë forcat e FNSH dhe të RENEA-s, për të bërë n eutralizimin dhe kapjen e shtetasit që vijon të q ëllojë me armë në drejtim të Policisë.

Banesa nga e cila po q ëllon ky shtetas është e rrethuar dhe Policia ka vendosur një perimetër të gjerë rrethimi, për të parandaluar d ëmtimin e kalimtarëve të tjerë të rastit. (M.Q/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *