Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Ndër personazhet më me ndikim në botë/ Preket nga Covid-i ylli i filmave indianë bashkë me vajzën 8-vjeçare

Aktorja ikonike e Bollywood Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj, Aaradhya, rezultuan pozitive me koronavirus pas lajmeve se burri dhe vjehrri i Aishwarya ishin shtruar në spital për shkak të virusit.

Rai Bachchan, dikur e quajtur “Gruaja më e bukur në botë” dhe fituese e prezantueses së Miss Miss Ëorld në 1994, u martua në familjen më të famshme të Bollywood-it me aktorin e tjerë Abhishek Bachchan në 2007.

Ai njoftoi përmes llogarisë së tij të verifikuar në Twitter të Dielën se gruaja e tij dhe vajza e tyre tetë vjeçare kanë koronavirus. Aishëarya dhe Aaradhya kanë testuar gjithashtu pozitiv me COVID-19. Ata do të vetantantifikohen në shtëpi.

Abhishek Bachchan më herët kishte njoftuar se ai dhe aktori legjendar babai Amitabh Bachchan kishin testuar pozitivisht dhe ishin dërguar në spital, shkruan CNN.

“Babai im dhe unë mbetemi në spital derisa mjekët të vendosin ndryshe”, shkroi ai. “Të gjithë ju lutemi qëndroni të kujdesshëm dhe të sigurt. Ju lutemi ndiqni të gjitha rregullat!” Bachchan dhe Rai Bachchan janë ndër çiftet më të famshëm të Bollyëood-it dhe janë përmendur si “Brad Pitt dhe Angelina Jolie” të Indisë, kur këto të fundit ishin akoma një çift Hollywood.

Por Rai Bachchan ishte një yll mega shumë kohë para martesës së saj. Revista Time e quajti atë një nga njerëzit më me ndikim në botë në 2004. Në Amerikë, ajo njihet më së miri për interpretimin në film në vitin 2004 “Nusja dhe paragjykimi”, si dhe filmi i vitit 2005 “Misteri i erëzave”. Ajo jeton në Mumbai, dhe është ndër qytetet indiane më të prekur nga koronavirusi, me gjithsej 850,000 persona pozitivë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *