Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Ndahet nga jeta zyrtari i lartë lokal, Covidi i merr jetën në moshën 34-vjeçare

Komuna e Shtimes në Kosovë ka njoftuar se një zyrtar i saj, Afrim Tafa, ka humbur jetën në moshën 34-vjeçare.

Kryetari i kësaj komune, Naim Ismajli, ka bërë publik lajmin e ndarjes nga jeta të zyrtarit lokal në një moshë mjaft të re si pasojë e infektimit me virusin korona.

“Me pikëllim të thellë mora lajmin për vd.ekjen e bashkëpunëtorit dhe kolegut Afrim Tafa i cili si pasojë e virusit COVID-19 sot ndërroi jetë”, ka shkruar Ismajli.

“Këto ditë që vazhdimisht kisha kontakte përmes telefonit me personelin mjekësor dhe familjarët e tij, shpresoja që Afrim djali si e quaja unë do ta përballonte këtë sfidë, por ja që Afrimi nuk ia doli dhe na mërziti shumë, sepse si i ri që ishte, dhe një djalë me shumë urtësi e energji për jetën i duhej akoma familjes, shoqërisë dhe vendit”, ka deklaruar më tej kreu i Komunës.

Kosova është duke u përballur me një numër shumë të lartë të rasteve me Covid, si dhe me shumë jetë të humbura, duke e kthyer në një nga shtetet me situatën më alarmante si pasojë e koronavirusit në të gjithë rajonin.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *