Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Ndahet nga jeta aktori i njohur britanik

Aktori i njohur britanik, David Prowse, i cili luajti Darth Vader në “Star Wars” ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare. Lajmin e trishtë e bëri të ditur kompania e tij e menaxhimit.

“Me shumë keqardhje për ne dhe miliona fansa në të gjithë boton, njoftojmë se Dave Proëse ka ndërruar në jetë në moshën 85 vjeçare”, thuhej në njoftim.

Prowse njoftoi në 2014 që vuante humbja e kujtesës dhe gjithashtu ka luftuar me ka.ncerin e prostatës. Aktori veshi kostumin e zi për të luajtur Darth Vader, por ishte aktori James Earl Jones ai që siguroi zërin e personazhit, pasi theksi anglisht i tij ishte i papërshtatshëm për pjesën.

Ai vazhdoi të luante Darth Vader në të tre filmat origjinalë “Star Wars”, në 1977, 1980 dhe 1983.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *