Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Më mirë një maskë mbrojtëse se një maskë oksigjeni”, shefja e Infektivit del me mesazhin e fortë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë një video, ku profesoresha Najada Çobo shpjegon se përse mbajtja e maskës në ambientet e jashtme është i nevojshëm. Çomo shprehet se është më mirë që qytetarët të mbajnë një maskë jashtë, sesa të mbajnë maskë oksigjeni për javë e muaj me radhë.

“Sigurisht që mbajtja e maskës në ambiente të jashtme ul mundësinë e infeksionit bashkuar me distancimin fizik dhe ul mundësinë e transmetimit të virusit nga një person në një tjetër. Duke mbajtur maskën ulet numri i personave të infektuar dhe numri i personave të shtruar në spital.

Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një maskë oksigjeni me ditë dhe me muaj. Prandaj më mirë parandaloni se sa të sëmureni nga infeksioni Covid”, shprehet Najada Çomo

Postimi i ministres Ogerta Manastirliu: ZëriEkspertit, Pse duhet mbajtur maska edhe në ambientet e jashtme? Përgjigjet nga prof. Najada Çomo

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *