Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Muzika italiane në zi/ Ndërron jetë në moshën 48 vjeçare pianisti i njohur

Ai kishte thyer paragjykime dhe mure ndaj personave me aftësi të kufizuara me fjalët e tij, gjestet e tij që e shndërruan muzikën në një mesazh më të fuqishëm sesa harmoninë e tingujve.

Dhe bëhet fjalë për muzikantin e njohur italian Ezio Bosso i cili ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Bolonjë ditën e sotme.

Dirigjent, kompozitor dhe pianist bëri histori në muzikën italiane. Por një sëmundje e rëndë e detyroi të tërhiqej nga skena në shtator të 2019 kur deklaroi: Nuk mund të luaj më.

Anëtarët e familjes ju kanë kërkuar të gjithëve që të respektojnë privatisinë e tij në këto momente personale dhe intime. Funerali do të zhvillohet në masa rreptësishtë private.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *