KosovaTe FunditTe Gjitha

Mustafa Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës: Koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje mund të ndodhë

Mustafa  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës: Koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje mund të  ndodhë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për media, ka treguar se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje mund të ndodhë, por vetëm si koalicion paszgjedhore, sepse tani në zgjedhje do të futen vetëm me Aleancën Kosova e Re dhe Alternativën, njofton Klan Kosova.

“Ne sot e kemi këshillin e përgjithshëm. Do të diskutojmë pjesën e emrave të LDK-së, sepse e dini që kemi koalicion me AKR-në dhe me Alternativën”, ka thënë ai.

“Prandaj sot do të merremi me këtë. Presim që t’i kemi propozimet që nga anëtarët e koalicionit. Ndërsa proceset tjera të mëvonshme, pas zgjedhjeve janë procese që mund t’i diskutojmë me Vetëvendosjen”. (S.SH./SHUPLAKA)  

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *