Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Murrizi zbulon bisedën me Yuri Kim: I thashë se na paraqitën një pazar të pistë…

Deputeti demokrat Myslim Murrizi, ka folur për marrëveshjen e firmosur nga mazhoranca dhe opozita joparlamentare për Reformën Zgjedhore.

Murrizi ka treguar mbrëmjen e sotme bisedën që ka zhvilluar me ambasadoren e SHBA-ve Yuri Kim. Ai tregon se ambasadores i ka thënë në sy se nuk do ta votojë Reformën Zgjedhore, e për më tepër pa u ndryshuar sistemi.

“Zonjës Kim i thashë: Kemi ardhur dhe kam mbajtur mandatin për të votuar një Reformë Zgjedhore, ju na paraqitët një pazar të pistë, e vratë Reformën Zgjedhore. Nuk e votoj, kaq”, u shpreh ai në Ora News.

Marrëveshjen deputeti e cilëson si makiazh dhe pazar, ndërsa paralajmëron se deputetët opozitarë nuk do ta votojnë.

“Deputetët e opozitës parlamentare nuk votojnë asnjë pazar se kjo nuk është reformë zgjedhore, është arnim i vogël ku janë në lojë disa miliona europor që besoj se nuk do të bëhet në këto zgjedhje”, theksoi Murrizi.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *