Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Gardiani i 2 Marsit i bëri naftën Kushtetutës me 22 Prill”, ‘tërbohet’ deputeti: Kalove lumin të q*fsha kalin, po tani o spurdhjakët e opozitës

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër pas dekretimit nga ana e presidentit Lir Meta të ndryshimeve në Kodin Penal që erdhën në kuadër të masavepër parandalimin e koronavirusit, dhe e quan Kreun e Shtetit “Gardian të Kushtetutës” tëksa sjellë në vëmendje tubimin e 2 Marsit.

Murrizi shkruan se sa kalojnë lumin ju hipin në kurriz qytetarëve duke mos kursyer mefyerje e kritika të ashpra edhe opozitën jashtë parlamentare për të cilën thotë se nga inati I gardianit bashkohen me shejtanin.

Reagimi i plotë:

“ GARDIANI I KUSHTETUTES SE 2  MARSIT  I BERI  NAFTEN KUSHTETUTES  ME 22 PRILL”

Kur duan te ruajne B ….. e Tyre, bejne sikur ju ulen ne gjunje QYTETAREVE

Sa kalojne lumin ju hipin ne kurriz QYTETAREVE

Kjo eshte fiks ajo thenia popullore qe: KALOVA LUMIN, TE Q….AFSHA KALIN

Por per hire te se vertetes duhet pranuar qe per militanten e qorruar pas mender liderave, jo per POPULLIN, kjo shprehje duhet ndryshuar

Ne vend te Kalit duhet GOMARI

Po si mund te dekretosh nje kod penal qe eshte ndryshuar pasi kishte mbaruar votimi me kuti o “GARDIAN I KUSHTETUTES”????????

Nuk di si ndjehen minjera DEMOKRAT qe erdhen me date 2 mars ne bulevard per te realizuar nje teke te “ gardianit”???????

Se per keta 4-5 palaço qe degjenerojne njeri tjetrin me liber shpie, me gra motra vellezer feminje e prinder te henen, dhe pajtohen te marten vetem per karriket e tyre per b…. e tyre, per miliona euro te vjedhura se bashku si qen te se njenjtes tufe, nuk ka vend as morali as kanuni as KUSHTETUTA

I bej thirrje” gardianit” qe te pakten te rimbursoj leket e naftes te minjera DEMOKRATEVE qe erdhen ne shesh me date 2 mars, me shpresen se “ gardian Skenderbeu” i beselidhjes se te pa beseve, do te permbyste qeverine e krimit dhe parlamentin ILEGJITIM

Dekreti i sotem eshte njeheresh edhe dekret per legjitimimin e parlamentit ilegjitim

PO  TANI  SI I BEHET MOR SPURDHJAKE DREJTUES TE OPOZITES?????

APO NGA INATI I GARDIANIT DO BASHKOHENI ME SHEJTANIN????

ISHALLA KA QENE AJO STUDENTJA AFER QE TI KETE MBAJTUR DEKRETIN “ GARDIANIT” KUR KA VENE FIRMEN

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *