Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Murgu budist shpëtohet nga shpella e përmbytur ku po meditonte për katër ditë

Ekipet e shpëtimit të Tajlandës kanë shpëtuar një murg budist nga një shpellë e përmbytur, katër ditë pasi ishte futur për të medituar.

Murgu i cili ishte në pelegrinazh u fut në shpellë në qytetin tajlandez Phitsanulok.

Por, të reshurat e dendura vërshuan zonën duke bërë që nivelet e ujërave të rriten dhe shpella të rrëmbehet nga uji, raporton AP. Një ekip prej 17 zhytësish ndihmuan në shpëtimin e murgut.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.