Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Mungesë në pajisje mjekësore, mjekët italianë përdorin maska zhytje për frymëmarrjen e drejtuar

Mjekë italianë po shndërrojnë maska zhytje në maska për ventilator në mënyrë që të luftojnë mungesat për pajisje mjekësore gjatë pandemisë së koronavirusit.

Teksa spitalet përballen me një numër shumë të madh pacientësh me COVID-19 që kanë vështirësi në frymëmarrje, stafi mjekësor është përballur me sfida, të cilat këkrojnë kreativitet.

Disa mjekë kanë përdorur pikërisht maskat e zhytjes për t’i përdorur si maska për ventilatorët.

Ideja filloi në Itali, vendin më të goditur nga koronavirusi në Europë, por tani është përdorur dhe nga shumë shtete të tjera, të cilët kanë shtuar pjesë të ndryshme, për t’i përshtatur me kushtet që kanë.

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *