Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Mund të bëni veprime më të rrezikshme”, Balluku kontrollorëve: Na ka humbur besimi, nga sot ndërtesa do të ruhet nga ushtria

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë deklaratës për mediat, duke i bërë thirrje kontrollorëve ajrorë të kthehen në punë deklaroi se tashmë qeverisë u ka humbur besimi prej tyre.

Ajo shtoi se tashmë ndaj tyre mund të mendohet se mund të bëjnë dhe veprime të tjera më të rrezikshme.

Balluku:

I bëj thirrje kontrollorëve të trafikut ajror, megjithatë unë ju them atyre kontrollorëve që do të ishte kënaqësi për ne të riktheheshit në detyrë. Për më tepër të jepni mundësinë shtetasin shqiptar që të sjellin vaksinat. Jeni të lutur të gjithë ju që nuk jeni pjesë të mashave të politikës që të qëndroni dhe të deklaroni që jeni të aftë për punë.

Të gjithë të tjerët që nuk duan të operojnë dhe nuk operojnë dhe nuk ofrojnë shërbim dhe qëndrojnë në karrige duke braktisur. I keni vënë celsin dhe keni braktisur detyrën dhe nuk keni vënë as tabelën kthehemi shpejt, ju e turpëruat albkontrollin dhe e kthyet në dyqan. 5 mashat e politikës e kthyer albkontrollin në një dyqan lagjeje dhe ju mashat e politikës e bëtë sot dyqan me tra e me qepen dhe nuk i vutë as një table se kur ktheheni e kur ikni.

Nuk punoni nuk ka para, dëgjova sot avokatin tuaj dhe që ta dini dhe ju e dini e sot paratë i merrni se është marrë një kredi dhe ka marrë një kredi albkontrolli nga eurokotrolli dhe paguhet gjithmonë.

Ju lutem shumë kontrollorët e trafikut ajror të kthehen menjëherë në detyrë sipas organizimt të turneve që keni dhe që drejtuesit tuaj ju organizojnë, të gjithë që kanë vendosur të mbyllin dyqanin. Na lind e drejta të humbim besim prej jush dhe nga momenti që bëtë këtë veprim mund të bëni veprime të tjera më të rrezikshme për këtë arsye ndërtesa do të merret nën kontrollin e forcave të armatosura të ushtrisë.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (55%, 12,503 Votes)
  • PS (28%, 6,299 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,019 Votes)
  • LSI (5%, 1,128 Votes)
  • Të tjera (4%, 935 Votes)

Total Voters: 22,884

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.