AktualitetFlashMotiTe FunditTe Gjitha

Moti/ I nxehti afrikan pushton vendin, temperaturat në rritje

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të thata dhe të nxehta që vijnë nga Afrika vendi yne sot vijon me kthjellime dhe temperatura të larta në të gjithë territorin. Në orët e mbrëmjes priten vranësira të pakta në zonat malore.

Temperaturat e ajrit janë rritur serish duke bërë që termometri te ngjitet deri në 39 °C në rang territori.

Era do fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Moti – E martë, 13 Gusht 2019

Sipas MeteoAlb, moti i kthjellët dhe i nxehtë mbizotëron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites do të ketë kalime vranësirash te lehta ne ekstremin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante duke bere qe vlerat ditore te luhaten nga 19°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *