Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaShëndetiTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

“Mos u trishto, por shtëpia do jetë gjithë gjak kur…”, nëna shtrigë godet vajzën rreth 50 herë me thikë, ia çan barkun foshnjës (FOTO)

Një nënë ka qëlluar me thikë vajzën e saj 8-vjeçare të paktën 50 herë dhe ka hequr qafe atë dhe djalin e saj të mitur ndërsa i dërgonte një zë djallëzor të fejuarit: ‘Mos u trishto, por shtëpia do të jetë e gjithë gjak kur të kthehesh në shtëpi.’

Sarah Ganoe, 35 vjeçe, i dërgoi mesazhin të hënën John Howard, i cili nxituan në shtëpi në Virxhinia për të gjetur dy fëmijët e tyre të prerë të hapur, sipas të dhënave të policisë të marra nga WVEC.

‘Me të hyrë, John Howard vuri re një sasi të madhe gjaku në dhoma gjumi të shumta,’ thuhet në deklaratën e një deklarate të mundshme. Then Ai pastaj vendosi Sarah Ganoe (dhe fëmijët) të shtrirë në shtrat në dhomën e gjumit master. ’

Vajza e Sarës Winter Ganoe dhe djali 10 muajsh i çiftit Zell Howard të dy kishin ‘një dështim në bark’, sipas deklaratës së betimit.

Dimri kishte ‘të paktën 50 goditje me thikë në të gjithë trupin e saj’, thotë ajo. Sarah kishte wounds plagë sipërfaqësore me thikë ’dhe një mark shenjë pickimi në parakrah’ që ajo i tha policisë se ishte nga vajza e saj ‘duke e kafshuar në përpjekje për tu liruar’.

Nëna përdori një thikë xhepi me teh 2.5 inç, njoftoi Hampton Roads Daily Press. Zell u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes dhe Winter u shtrua në spital dhe është në gjendje kritike, por të qëndrueshme.

Dimri ishte në spektrin e autizmit, tha gjyshja e saj për WVEC. Zyrtarët i ishin përgjigjur shtëpisë së Ganoe dhe Howard më parë për incidente-të tipit shtëpiak ’, sipas Departamentit të Policisë Newport News.

‘Çdo humbje e jetës është e vështirë,’ tha Shefi i Policisë së Newport News Steve Drew në një konferencë shtypi të Martën. ‘Por është veçanërisht sfiduese kur përfshin fëmijë të pafajshëm.’

Sarah u akuzua për një akuzë të vrasjes së shkallës së dytë, dy akuza për goditje me thikë në kryerjen e një krimi të rëndë, dy akuza për abuzim të fëmijëve krim dhe një akuzë për plagosje të rëndë me qëllim të keq.

Ajo u gjykua të mërkurën. Fqinji i Sarës Clay Connell i tha WAVY se asaj ‘i pëlqente të zhytej pak në magji’.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.