Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Mos u përplasni me njëri tjetrin, mblidhni vota për partinë”, Rama mbledh virtualisht kandidatët për deputet, u jep ‘urdhërin e prerë’

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e sotme një takim virtual me kandidatët e Partisë Socialiste për deputet në zgjedhjet e 25 Prillit. Mësohet se ky takim vjen në kuadër të fushatës elektorale, ku kryesocialisti i ka dhënë udhëzimet e radhës ekipit të tij garues në zgjedhje.

Rama ka kërkuar nga kandidatët për deputet që të shmangin përplasjet mes njëri tjetrit për mbledhjen e votave dhe të punojnë së bashku për maksimizimin e mbështetjes për Partinë Socialiste.

Krahas shmangies së përplasjes mes tyre Rama ka kërkuar gjithashtu nga kandidatët që të mos  ndërhyjnë dhe të futen në zonat elektorale ku nuk janë caktuar nga partia.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.