Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Mos u afroni se gjáku është mágji”/ Djali nuk pendohet për vrásjen e nënës, çfarë u tha pòlicëve kur panë kokën të ndarë nga trupi

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja mákábre në Pogradec, ku 44-vjeçari Olsi Çekiçi vráu me thíkë nënën e tij. Kur në vendngjarje mbërriti pòlicia dhe pa trupin e 70-vjecares të ndarë në dy pjesë, ai i tha të mos afroheshin e të bëheshin pis me gják pasi ishte me mágji.

Ndërsa gjatë árrestimit bëri rezistencë, por në fund pranoi autorësinë e kryerjes së këtij akti të rèndë. Dëshmia e tij para policisë është trònditëse pasi shprehet: “Nuk pèndohem, kjo do të ndodhte një ditë, amanet vajzën dhe vëllanë”.

Si ndodhi ngjarja?

Olsi Çekiçi, 44 vjeç, i cili rezulton i dènuar më parë për lëndë nárkotike, qèlloi me thíkë nënën e tij 70-vjeçare, Firdes Çekiçi dhe trupin e saj të pajetë e vári në derë.

Komshinjtë e kishin dëgjuar shèrrin dhe kishin njoftuar pòlicinë. Kjo e fundit nuk ka mundur të mbërrijë në kohë për të parandaluar vrásjen. Sapo kanë mbërritur në derën e shtëpisë së 44-vjecarit pòlicët kanë parë kokën e të moshuarës të shkëputur nga trupi.

Gjatë aktit ishin të pranishëm vajza edhe vëllai i autorit, i cili tentoi të pengonte ngjarjen tragjike, por mbeti i plágosur. Nuk dihet ende si është gjendja shèndetësore e vajzës. Olsi njihej si një person i kartelizuar me pròbleme mendore por që nuk pranonte të merrte mjekim, si dhe përdorues i lëndëve të fòrta nárkotike. Ngjarja ndodhi rreth orës 18:10 në fshatin Buçimas.(A.M/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *