Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Mori dy plumba dhe qendroi i shtrirë në tokë derisa u larguan atentatorët, zbardhet dëshmia e Marjon Mitros: Isha me kurriz, nuk…

Faxweb.al mëson detaje të reja nga atentati i një dite më parë në Vlorë, ku mbeti i plagosur shtetasi Marjon Mitro, anëtar i bandës së Julian Sinanajt, dhe i dyshuar për disa ngjarje të rënda kriminele në qytetin bregdetar.

Gjatë marrjes në pyetje nga policia Mitro ka deklaruar se ka qenë duke ecur me kurriz dhe se ka parë autorin që e ka qëlluar. Mitro ka deklaruar se nuk ka ide mbi atentatin, ndërsa kohët e fundit nuk ka pasur konflikte që mund të çonin në tentativën për ta vrarë.

“S’kam patur asnjë konflikt dhe nuk di për cilat motive jam qëlluar“, mësohet të jetë shprehur Mitro.

Ndaj Mitros është qëlluar dy herë, ai ka qëndruar disa minuta në tokë pa lëvizur derisa janë larguar atentatorët duke shpëtuar jetën. Policia ende nuk ka asnjë të dyshuar për ngjarjen. Sipas policisë nuk ka arritur të gjejë kamera me fushëpamje nga vendi i ngjarjes çka mund të ndihmonte në ndërtimin e një identikiti të autorëve.

Pamje filmike janë mbledhur nga bizneset ku mendohet se autorët të kenë kaluar për tu larguar, por ende asnjë zbulim i identitetit të autorëve. Makina e autotëve u gjet e braktisur pranë “Bishtit të Malit” në Selenicë.

Atentati ndaj Mitros dyshohet i porositur, pista mbetet e shkuara e Mitros.  Mitro aktualisht në spital nën monitorimin e policisë. (E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.