Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Montohen çadrat, demokratët në shesh si socialistët në 2010-ën (VIDEO)

Pas përfundimit të fjalës së Bashës, disa protestues i kanë vënë flakën dordolecëve të kryeministrit Edi Rama dhe ministrave Tahiri dhe Beqaj dhe kanë nisur me montimin e çadrave.

Ata kanë bërë thirrje që të vijohet të qëndrohet në shesh. Një i ri protestues kërkoi që të ngrihen çadrat pranë Kryeministrisë. Shihet se demokratët e vendosur po montojnë çadrat njësoj si socialistët në grevën e urisë të 8 viteve më parë, në 2010-ën.

Ndërkohë që të qindra mijëra të pranishëm janë duke vazhduar të qëndrojnë aty, kryeministri Edi Rama ka ndërprerë transmetimin live të protestës në llogarinë e tij në “Facebook”. Raportohet se ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga protesta. (XH.A/SHUPLAKA)


Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *