Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Nuk do të shohin me brekët e Violeta Manushit, por by*hën e Edi Ramës”, reagon ashpër Kryemadhi: Ja kur do të marrim vendimin për…

Kryetarja e Lëvizjes së Socialiste për Integrimm pas përfundimit të mbledhjes në kryesinë e PD-së me kreun Lulzim Basha, Monika Kryemadhi bëri thirrje që të lirohen artistët.

Kryemadhi tha se qytetarët nuk duhet ti binden rregullave të Edi Ramës, ndërkohë që shtoi se vendimi i koalicionit opozitar do të merret pas orës 12:00.

“Nuk do të shohim brekët e Violeta Manushit, po b*thën e Edi Ramës.Vendimi do të finalizohet në 12 ku do të ketë një vendim final. Mesazhi që këtu është për qytetarët mos njohin shtetin e Ramës, gjobat e Ramës, Rama paratë e shqiptarëve i përdor për dhunë ndaj tyre. I bëj thirrje Ramës, t’i lirojë një orë e më parë artistët, nuk ka ku të shkojë më. I bëj thirrje shqiptarëve sot nuk është më koha për të parë politikën, por familjet, fëmijët e tyre. Tashmë nuk do shohim më brekët e Violeta Manushit, por do shohim bythën jashtë të Edi Ramës.

Po i bëj thirrje edhe një herë shqiptarëve të mos njohin Ramën dhe drejtësinë e Ramës që fle gjumë. Prokurorët që mbeten peng i shantazheve të tavolinave ku hanë e pinë. Mos lejojnë që jetën e fëmijëve të tyre t’ja lënë në dorë një grupi kriminal.Thirrje edhe një herë shqiptarëve, mos njihni vendimet e Ramës, taksat e Ramës. Se ju mbylli në shpi dhe taksat i solli dyfish.”- u shpreh Kryemadhi.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *