Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFotoGaleriPolitikëTe FunditTe Gjitha

Momentet pikante nga ceremonia e betimit, çfarë ndodhi në Presidencë (FOTOGALERI)

Pasditen e sotme u zhvillua ceremonia e betimit të qeverisë Rama II në selinë e Presidencës. Të gjithë ministrat mbërritën në kohë. E para që mbërriti në Presidencë ishte ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ndërsa i fundit ishte kryeministri Edi Rama.

Një detaj shumë i rëndësishëm nga ceremonia, ishte vendosja e dorës në Kushtetutë, mirëpo ndërsa të gjithë ministrat e respektuan këtë gjest, Rama nuk e bëri.

Ministrat kanë vëndosur dorën në kushtetutë dhe kanë thënë fjalët “betohem”, para se të firmosnin.

Në fund të ceremonisë, Rama doli jashtë krah Metës, duke i prirë ministrave të rinj. (D.D/Shuplaka)

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”2769″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″][ngg_images source=”galleries” container_ids=”2770″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.