Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Donte t’i vendoste emrin e vjehrrin, moderatorja zbulon përshtatjen interesante që bëri

Moderatorja Elona Duro ishte e ftuar në “Ftesë në 5”. Në studio po flitej mbi emrat më të shpeshtë që i vendosen fëmijëve. Elona zbuloi se të birit ia kanë vendosur emrin Tomas, për t’ia përshtatur me të vjehrrit që e ka Thoma.

Por gjithashtu shtoi se emri Tomas ka dhe shumë domethënie të tjera, si një emër besnik, me pushtet por mbi të gjitha biblik.

“Kur morëm vesh gjininë, lidhja që im shoq bëri ishte një emër modern. Tomas është një emër besnik, një emër me pushtet, emër biblik. Por mbi të gjitha, një emër që ka lidhje drejtpërdrejtë me gjyshin e tij të quajtur, Thoma”, tha moderatorja.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.