AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Mocioni/ Ish-deputetja socialiste ironi therëse me të vetët: Shqipëria ka Teatrin e Kukullave Parlament, kulisat e brenda-jashtme ogurzeza për Kosovën

Ish- deputetja socialiste, Ledi Shamku ka komentuar zhvillimet politike në Kosovë si  një lajm shumë, ndërsa ka bërë edhe krahasimin e Parlamentit të saj me Parlamentin e Shqipërisë.

Shamku shprehet se rrëzimi i Albin Kurtit si kryeministër tregon se sa ogurzezë janë kulisat e brenda-jashtëm të Kosovës.

Përmes një statusi në rrejtet sociale, Shamku krahason edhe parlamentin e Kosovës me atë të Shqipërisë teksa sjellë në vëmendje fjalimet e Kurtit dhe Omanit që I kanë kujtuar muhabetet me ëhisky, kaçurrela, superatllantik dhe këpërata në foltoren e tonit

 “Nëse dikur Shqipëria shndërroi ligësisht Parlamentin në teatër kukullash, sot ka Teatrin e Kukullave në Parlament”, shkruan ish-deputetja e majtë.

Reagimi i plotë:

DY TRISHTIME NË NJË DITË

  1. Rrëzimi i Albin Kurtit Kryeministër

Është lajm shumë i keq, që tregon sa e fortë është errësira e sa ogurzeza janë kulisat e brenda-jashtme për Kosovën.

  1. Parlamenti i Kosovës dhe Parlamenti i Shqipërisë

Dëgjova sot fjalimet e Albinit, Vjosës etj etj. Brendinë e drejtpërdrejtë të kumteve dhe peshën e njimendtë të fjalës. Dhe m’u kujtuan vetiu muhabetet me ëhisky, kaçurrela, superatllantik dhe këpërata në foltoren e tonit. Nga ky krahasim më vjen në mend veç kaq: Nëse dikur Shqipëria shndërroi ligësisht Parlamentin në teatër kukullash, sot ka Teatrin e Kukullave në Parlament.

Natën, shqipo!

Kosovë, tkam zemër!

(F.GJ/FAXWEB.AL)

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *