Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Arrèstohet mjeku gjerman, ja si dyshohet se i èlèminoi pacientët Covid

Pòlicia gjermane ka hapur rast të hètimit në qytetin Essen, ku një mjek dyshòhet se u ka ínjektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19 një injeksion vdèkjeprurës, shkruan The Guardian.

Mjeku i dyshuar i ka 44-vjet dhe nga shkurti punon në spitalin e Essenit. E policia dyshon për vrásjen e dy burrave të moshës 47 dhe 50 vjet, që ishin të sëmurë rèndë dhe ishin të shtrirë në repartin e kujdesit íntensiv.

Mediat gjermane raportojnë se mjeku i arrèstuar, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se jepte ínjeksionet vdèkjèprurëse.

Spitali gjerman ka njoftuar se mjeku është suspènduar dhe se janë duke ndihmuar pòlicët në kryerjen e hètimeve.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *