Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Mjekja i lutet Ramës: Dha 95 milion euro laboratorin me PPP, të japë dhe 30 mijë euro për vendosjen e kondicionerëve në QSUT

Alma Cili,  mjeke hematologe në QSUT ka një lutje për kryeministrin Edi Rama, të cilit i kërkon që të investojë 30 mijë euro për të vendosur ajër të kondicionuar në ambientet e këtij spitali, ndërsa argumetnon vështirësitë e të punuarit në temperatura kaq të larta siç kanë shoqëruar këtë muaj që po lëmë pas.

Cili tregoi vështirësitë e të punuarit në spital gjatë kësaj periudhe të nxehti afrikan. Për temën e mbylljes së laboratorit të certifikuar rreth dy javë më parë për analizat e Covid-19, mjekja tha në një intervistë me gazetaren Beti Njuma, se në dijeninë e saj laboratori nuk është mbyllur por i është dhënë me koncesion prej 95 milion eurosh privatit.

“Unë nuk i kërkoj, unë i lutem të japë 30 mijë euro për të vendosur ajrin e kondicionuar. Dha 95 milion euro laboratorin me PPP, të japë dhe 30 mijë euro për vendosjen e kondicionerëve në QSUT. Në dijeninë time laboratori nuk është mbyllur, i ka kaluar privatit, unë shpresoj ata mjekë dhe të punësuar që janë aty të mos hidhen në rrugë”, u shpreh ajo.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *