Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

I mituri vret veten në ditën e dasmës, e detyruan të martohej me nusen e vëllait të vdekur (FOTO)

Një i mitur 15 vjeç ka kryer vetëvrasje pasi familja e detyroi të martohej me nusen e vëllait të vdekur.

Sipas “Hindustan Times”, Mahadev Das nga India vrau veten pak orë pasi u martua me Ruby Devi, 25 vjeç.

Mahadev kishte pasur presion nga familja për t’u martuar me nusen e vëllait, që pas vdekjes së këtij të fundit në vitin 2013.

Familjarët kanë rrëfyer se djali nuk kishte dëshirë të martohej me një grua që e ka rritur si djalin e saj.

I ati shpjegoi se pas vdekjes së djalit të madh, familja e nuses kishte kërkuar prikën. “Na jep para ose marto vajzën me djalin e vogël”,- i kishin thënë familja e nuses.

Ndërkojhë, policia po vazhdon hetimet mbi çështjen dhe familja rrezikon të ndiqet penalisht pasi ligji indian nuk e lejon martesën me fëmijë.

Ka pasur shumë raste kur ky ligj është shkelur kur vajza adoleshente janë martuar me meshkuj më të mëdhenj në moshë.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *