AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Misteri/ Gjendet një jaht luksoz i braktisur, 15 milje larg portit të Durrësit (FOTO+VIDEO)

Gjendet një jaht luksoz i braktisur, 15 milje larg portit të Durrësit.

Lajmi bëhet i ditur nga burime të sigurta të Fax News.

Jahti u gjet dje gjatë orëve të pasdites, dhe u ankorua dje rreth orës 22.00 në portin e Shëngjinit.

Jahti kur u gjet ishte me motorra të ndezur, por brenda tij nuk kishte asnjë njeri. Burime bëjnë me dije se brenda jahtit janë gjetur dy pasaporta turke, po ky detaj mbetet ende i pakonfirmuar zyrtarisht.

Edhe sot jahti ndodhet i ankoruar në portin e Shengjinit, ndërsa mbetet mister se kush janë pronarët e tij, dhe rrethanat e tjera të mbërritjes së tij në brigjet e Adriatikut.

Policia e Kufirit po heton mbi numrin e shasisë së jahtit.

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *