Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

“Mirë se erdhe Amir Abrashi!”, mesfushori i Kombëtares ‘Kuq e Zi’ hedh një hap të rëndësishëm në karrierë. Ja fanellën e cilit klub do të veshë kosovari

Futbollisti nga Kosova, Amir Abrashi, largohet nga Freiburgu dhe i bashkohet skuadrës së mirënjohur zvicerane Baseli.

Futbollisiti i Kombëtares “Kuq e Zi” ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm në karrierë duke nisur kështu një aventurë të re në elitën e futbollit zviceran.

“Mirë se erdhe Amir Abrashi! Mesfushori do të kalojë në FC Basel 1893 në huazim deri në fund të sezonit”, njofton faqja e Baselit.

Sipas skuadrës zvicerane, Abrashi ende nuk është gati për të luajtur kundër FC Sion.

 

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *