Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ Tubim i jashtëzakonshëm nëpër rrugët e Tiranës, qindra prótestues i mbërrijnë poshtë zyrës Besa Shahinit

Një tubim i jashtëzakonshëm është duke ndodhur nëpër rrugët kryesore të qytetit të Tiranës, ndërsa indica e tij është ngjarja makàbër që ka ndodhur në Babrru ku një 65-vjeçar ka abùzuar sèksualisht me një të mitur e me shàntazhin e videove intìme kanë përfituar edhe 3 të rinj të tjerë që kanë bërë të njëjtën gjë me 15-vjeçaren.

Qindra qytetarë kanë nisur marshimin me thirrje kundër dhùnës, abùzimit, diskrìminimit dhe pàbarazisë së të mitùrave, vajzave dhe grave rreth orës 16:00 ndërsa pas grumbullimit, ata kanë përshkuar bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, janë ndaluar para kryeministrisë e më pas janë drejtuar për tek Parku Rinia dhe sheshi Skënderbej.

Ata vijojnë të marshojnë rrugëve të kryeqytetit me pankarta në duar dhe duke lëshuar vazhdimisht thirrje të forta kundër abùzimit, dhùnës dhe diskrìminimit.

Tubimit i janë bashkuar personazhe të kulturës, jetës politike, civile, pedagogë e artistë.

Momentalisht, marshimi është drejtuar per tek ministria e Arsimit që drejtohet nga Besa Shahini.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *