Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Ministri palaço që do të rrëzojë Edi Ramën, Braimllari: LSI-në nuk e mbështet asnjë portal online

I ftuar në studio ditën e sotme ka qënë ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari i cili ka bërë një koment të përgjithshëm për bilancin e protestës së opozitës.

I pyetur nga gazetarja nëse portal shqip.online është portal i cili favorizonë LSI-në Braimllari është shprehur:

LSI nuk ka asnjë portal, dhe qëndrimi i saj është i qartë si i gjithë fronti i bashkuar opozitar. Ky është një propozim i njohur me 10 pika dhe të gjithë e njohin.

Ndërkohë që sa i përketë  oferës së bërë nga CDU/CSU për ngeociata mes dy partive të mëdha Braimllari tha:

Kjo gjë do bëhet në bazë të një negociate, por do të ndodhë e gjithë kjo kur të ketë një qeveri tranzitore, pa Edi Ramën kryeministër.

Ne jemi të vendosur në vijimësinë e protestave, siç e pamë dhe dje.

E gjithë kjo ka të bëjë drejtëpërdrejtë me Edi Ramën, sepse nuk e duan pushtetin e tij.

Ndërkohë që biseda ka vijuar më tej, dhe sa u përketë zgjedhjeve të 30 qershorit i vendosur ish-deputeti u shpreh se këto zgjedhje nuk do të zhvillohen.

Ne i kemi të gjithë kushtet dhe mundësitë e nevojshme për të mos i zhvilluar këto zgjedhje. Vendosja jonë është pro qytetarëve. Ne nuk duam që të funksionojë një sistem monist. Sa i përket Ramës dhe çfarë thotë ai nuk më interesonë fare. Ajo çfarë më intereson janë problemet e qytetarëve.

Rama ka një zgjidhje shumë të thjeshtë, t’i hapi rrugën zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, duke u bërë një qeveri tranzitore.

Rama tani ka filluar të bëjë dhe rolin e gjykatësit dhe të prokurorit. Siç ka bërë dhe më herët. Rama ka kapur gjithë sistemet në këtë vend dhe prandaj del dhe krekoset në këtë vend.

Ndërkaq Braimllar ka treguar në studio se opozita është duke vijuar programin e saj dhe prezantimin e platformës tek qytetarët.

Opozita e bashkuar po punon me programet, Monika Kryemadhi po punon për të bërë publik programin e LSI.

Dua të them që ka një revolt të brendëshme për të larguar Edi Ramën nga pushteti.

Nuk ka parti politike në këtë vend që të bëjë që sheshi të jetë i tej mbushur për rreth 72 orë.

Është dëshira e Edi Ramës që të thotë që opozita ka ndryshuar drejtim.

Dua të them se provokatorët janë nga ana e qeverisë, për tu treguar njerëzve që opozita është e dhunshme.

Nuk i besohet më Edi Ramës sot, ai është i pabesueshëm.

Nëse keni parë një protestë të tillë kjo nuk ka qënë dhunë ka qënë një revoltë e brendëshme e qytetarëve.

Ë institucionet, ishte ai që blloko bulevardin. Ai bënte grevë urie ditën dhe hante pica natën, bëndte pis dhe bulevardin pastaj.”

I pyetur nga gazetarja nëse nga gazi lotsjellës i përdorur në protesë preket apo jo jeta e qytetarëve, Braimllari komentoi se jeta e qytetarëve preket vetëm nga papërgjegjshmëria e Edi Ramës.

Jeta e qytetarëve preket nga papërgjegjshmëria e Edi Ramës. Mbajeni mend që Sabdër Lleshaj, ai ministër palaco ka për të rrëzuar Edi Ramën.

Do të ndiqen të gjitha rrugër ligjore kur të kemi drejtësi të pakapur nga kjo qeverisje.

I keni parë pamjet tek ‘Bulevardi i Ri’ se si hidhet gaz lotësjellës për të gjithë ata të cilët janë në shtëpitë e tyre për të dalë jashtë.

Ky është një gjyq politik, për të trembur qytetarët. Ne jemi të vendosur për të shkuar deri në fund, i trembur sot është Edi Rama.

Vijimi i aksionit opozitarë është protestqë dhe vetëm protestë. “

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *