Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Ishte në studio pa maskë, ministri detyron moderatorin shqiptar që ta vëjë atë (Video)

Gjatë episodit të fundit në emisionin “Kojshia Show” ka qenë i ftuar Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj. Që në fillim të intervistës flitej për rëndësinë e maskave mbrojtëse, të cilën nuk e kishte vendosur prezantuesi, Sadri Imeri.

Teksa Zemaj tregonte se po mbahej distanca dhe masat antiCOVID, iu drejtua Imerit për të vendosur maskën.

“E kemi pak [distancën] por mirë është që ta kesh edhe ti maskën, sepse sigurisht higjienën e mban” është shprehur ai.

Pas kësaj, moderatori është detyruar që të vendos maskën dhe ta mbajë atë gjatë intervistës. Në Kosovë vendosja e maskës është e detyrueshme, pasi prej javësh ka pasur numra të lartë të personave të infektuar me Covid.

Ndërkohë edhe në Shqipëri vendosja e maskës është e detyrueshme në ambiente të mbyllura, e megjithatë shumë qytetarë ende nuk binden, dhe shihen pa të edhe në transportin publik, apo vende me përqendrim të lartë njerëzish.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *