Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Ministrat e larguar, ç’poste iu caktoi Rama në Komisionet Parlamentare

Në mbledhjen e sotme të Grupit të PS-së janë bërë të njohura edhe krerët e kësaj partie në Komisionet Parlamentare.

Po ashtu është bërë e ditur dhe emri që do të qëndrojë në postin e nënkryetares së Kuvendit. Ajo do të jetë Vasilika Hysi.

Po ashtu risia është se Kryesia e PS-së do të ketë 4 nënkryetar: Evis Kushi, Elisa Sporali, Vilma Bello
Ilir Beqaj. Kështu duket se Rama sheshon edhe ndonjë pakënaqësi krijuar brenda Grupit, shumicës i është gjetur ndonjë post. 

Emrat nga PS per Komisionet Parlamentare: 

Ervin Bushati caktohet sekretar i grupit parlamentar

Komisioni i Ekonomise, Erjon Braçe

Ulsi Manja kryetar për komisionin e Ligjeve

Komisioni i Sigurisë, Ermonela Felaj

Te komisioni i Veprimtarinë Prodhuese, Eduard Shalsi

Te komisioni i Arsimit, Milva Ikonomi

Nënkryetare te komisioni i Shëndetësisë, Elisa Spiropali

Nënkryetare te komisioni për Politikat e Jashtme, Mimi Kodheli

Nenkryetar te komisioni i Integrimit, Bledi Çuçi

Nënkryetare Kuvendi, Vasilika Hysi

Kryesia e PS me 4 n/ kryetar
Evis Kushi
Elisa Sporali
Vilma Bello
Ilir Beqaj

(E.K/SHUPLAKA)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.