Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Milani nuk ka ndërmend të presë Donnarumma-n, hidhet në sulm për portierin francez

Sipas asaj që raporton gazeta franceze “RMC Sport”, Milani ka gjetur akordin me skuadrën e Lilës për transferimin e portierit Mike Maignan.

Gazeta shkruan se është gjetur akordi për transferimin e Maignan në kuotën e 15 milion euro, dhe 25 vjeçari do të nënshkruajë një kontratë 5 vjeçare me kuqezinjtë.

Gjithashtu thuhet se kushti kryesorë për transferimin e tij mbetet largimi i Donarumës, pasi Maginan kërkon të mbrojë portën e kuqezinjve me kohë të plotë dhe jo si zëvendësues.

Mbetet për tu parë se si do të vazhdojë skenari, por me shumë mundësi Milani dhe Donaruma do të ndërpresin kontratën deri në fund të sezonit.

(E.H/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.