Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

Mijëra viktima nga pandemia, Shtëpia e Bardhë flet për ekonomi: Duam të kthejmë njerëzit në punë me garanci të bazuara tek…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen me një numër të lartë viktimash nga koronavirusi dhe mijëra të tjera të prekur.

Bëhet me dije se administrate Trump po bën plane për një ringritje të ekonomisë me masa konkrete.

Presidenti Donald Trump do të bëjë “njoftime të rendësishme” për rihapjen e ekonomisë amerikane “me sot, me nesër” tha këshilltari i tij kryesor ekonomik të martën.

Brenda pak ditësh, presidenti do të bëjë njoftime me shumë rendësi lidhur me udhëzimet për distancimin social,” tha Drejtori i Këshillit Kombëtar Ekonomik, Larry Kudloë në një intervistë me rrjetin Fox.

Duam të kthejmë njerëzit në punë. Duam ta realizojmë rihapjen sa më shpejt që të jetë e mundur. Duam ta realizojmë me garanci të bazuara tek shkenca dhe specialistët,” tha zoti Kudloë.

 

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close