Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

FOTO/ Vráu avokatin grek, shqiptari tènton të arrátiset nga bùrgu por përfundon tek dhoma e arkivës

Vrasësi i avokatit, Michalis Zafeiropoulos, Ibrahim Brahimi, ishte gati për gjithçka, i cili u përpoq të shpëtonte nga burgjet e Korfuzit, ku ndodhet.

Sipas mediave greke, zyrtarët e burgut, të cilët e dinë se kanë të bëjnë me një kriminel jashtëzakonisht të rrezikshëm, i cili nuk mbështetet në jetën e njeriut, vëzhguan çdo veprim të tij, si rezultat i së cilës ata konstatuan dje mungesën e tij të shkurtër gjatë numërimit duke pretenduar, pak më vonë, se ai ishte pikërisht në tualetin e qelisë së tij.

Zyrtarët e burgjeve, megjithatë, nuk e besuan atë dhe filluan një hetim të hollësishëm, vetëm për të zbuluar pak më vonë, siç shihet në dokumentet fotografike të publikuara nga CNN Greqi se ai kishte bërë skela të improvizuara dhe kishte hapur një vrimë me thumba në çatinë e qelizës, ku ndodhet rrezja. i.

Duke mos njohur mirë strukturën e qelive dhe të burgut, i dënuari shqiptar përfundoi në dhomën e arkivës. Kjo gjë bëri që të gjithë autoritetet vendasetë ngriheshin në alarm dhe ta izolonin atë.

Rojet e burgut gjetën madje një shkallë lëvizëse me grep, si dhe thika të improvizuara. Brahimi nuk hezitoi t’i sulmonte ata me grushte dhe madje edhe zyrtarët e tjerë të burgut duhej të ndërhynin për të qenë në gjendje ta ndalonin.

Media greke e konsideron Brahimiin si një nga vrasësit më të rrezikshëm kriminelë të Michalis Zafeiropoulos, i cili, në të vërtetë, ishte ai që tërhoqi këmbëzën dhe vrau avokatin

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *