Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Meta u kërkoi takim për “situatën dramatike në vend”, vjen përgjigja e opozitës

Burimet nga gazetarja e politikës në Fax News, Jonada Zelka, bëjnë me dije se opozita i është përgjigjur pozitivisht ftesës së Presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi takim me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në shkurt 2019, për të diskutuar lidhur me situatën dramatike ku ndodhet vendi.

Kështu ditën e martë presidenti Ilir Meta do të zhvillojë takim me të gjithë krerët e partive opozitare. Takimi i kërkuar nga Presidenti Meta për ngërçin e GJykatën Kushtetuese, por pjesë e diskutimeve do të jetë edhe  edhe situata aktuale politike në vend.

Ditën e djeshme presidenti Meta zhvilloi një takim me deputeten Rudina Hajdari, e cila në një postim në rrjetet sociale u shpreh se i ka kërkuar kreut të shtetit që të ndalin urgjentisht lojën e vjetër dhe të shëmtuar politike e cila ka vënë në shënjestër institucionet e drejtësisë me qëllim delegjitimimin e tyre.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *