Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Meta me “kokë poshtë” në zyrën e Mziut, si u zbraz zyra e ish-kryebashkiakut ku qendroi për 12 vjet

Pas 12 vitesh nën drejtimin e të djathtëve, bashkia Kamëz është zaptuar dje nga socialistët, ku kryebashkiaku i ri Rakip Suli, ka zënë zyrën.

Pasi dyert u hapën me dhunë nga këshilltarët e majtë, Suli nxitoi që pas orës 16:00 të shkonte në ish- zyrën tashmë të Xhelal Mziut.

Por tëksa u gjend të zyrë, ajo që vihej re ishte boshatisja totale e saj, ku mungonte dhe karrigia e kryetarit, ndërkohë që një foto e presidentit Ilir Meta ishte me kokë poshtë.

Këto foto të bëra këtë pasdite e djeshme brenda zyrës ku rrinte Mziu, tregojnë qartësisht se dorëzimi i “bastionit të demokratëve” ishte i përgatitur. Zyra paraqitet totalisht e boshatisur dhe prej aty janë hequr të gjitha dokumentet apo fotografitë që mbante Mziu më herët.

Dallimi bëhet edhe më i qartë nëse krahasojmë pamjet e sotme me fotot kur shfaqej Xhelal Mziu në pozicionin e kryebashkiakut..

Dhe në këtë video të shpërndarë nga gazetarja Esiona Konomi, vihet re që fotoja e presidentit Ilir Meta është me “kokë poshtë”.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *