Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Meta krenohet me 30 mjekët që do ndihmojnë Italinë: Forcojnë edhe më shumë marrëdhënien e shkëlqyer midis dy vendeve

Presidenti i Republikës Ilir Meta  ka reaguar me një status në rrjetin e tij social në Facebook në lidhje me solidaritetin e Shqipërsië ndaj Italisë duke dërguar 30 mjekë në ndihmë të përsonelit mjekësor Italian.

Ky solidaritet dhe këto sakrifica do ta forcojnë edhe më shumë marrëdhënien mes dy vendeve shkruan Meta, teksa shpërndan edhe videon e pritjes së mjekëve Shqiptar nga ministri italian Di Maioi.

Postimi i plotë

🇦🇱 l Mirënjohje dhe krenari për 30 mjekët dhe infermierët tanë, të cilët do shërbejnë në rajonin më të prekur nga pandemia në Italinë fqinje. Ky solidaritet dhe këto sakrifica do ta forcojnë edhe më shumë marrëdhënien e shkëlqyer midis dy vendeve e popujve tanë. #AndràTuttoBene 🇦🇱❤🇮🇹

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *