Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Mesila Doda i rikthehet debatit për martesat gay: S’keni parë gjë akoma!

Pasi qeveria ka nisur të organizojë mësime të hapura “edukuese” me gjimnazistët e shkollave publike për të “mirat” e martesave të së njëjtës gjini, ka pasur një sërë reagimesh në rrjet.

Ndërkohë ka reaguar dhe një prej politikaneve më active në lidhje me këtë çështje, Mesila Doda. Ajo thotë se e kishte paralajmëruar prej kohësh në Kuvend, këtë që po ndodh sot. Doda shkruan më tej se nuk kemi parë asgjë akoma.

Reagimi i sotëm i Mesila Dodës:

Ai momenti, kur ja vlen të thuash: “…jua kishim thënë…”.
Më kujtohen betejat tona në parlament për të mos i hapur rrugë martesave brenda së njëjtës gjini…
Sot, i keni forma edukimi nëpër shkolla… …s’keni parë gjë akoma…

(E.K/FAXWEB)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *