Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Mesila Doda flakë për flakë Bashës: Bëhu njëherë lider i PD, më pas lider i opozitës

Pas deklartës së kreu të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili hodhi akuza ndaj PDIU-s në lidhje me votat pro në mbledhjen e këshillit bashkiak të Tiranës për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm.

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i deputetes së PDIU, Mesila Doda, e cila i është përgjigjur ashpër deklaratës së Bashës.

 Mesila Doda e quan Bashën bashkëkryetar në qeverisje dhe i kujton me ironi të bëhet njëherë lider i PD e pastaj të kërkojë të bëhet lider i opozitës. Po ashtu Doda thotë se nga marrëveshja e 18 majit mes Ramës dhe Bashës, PDIU i janë vjedhur në zgjedhje 3 mandate.

Reagimi i Mesila Dodes:
Kryetari I PD, ende ne bashkeqeverisjen e luges se 18 qershorit, sot akuzoi PDIU per voten e saj ne Keshillin Bashkiak. Me se pari duhet ti kujtoj bashkekryetarit te qeverise qe duhet te kaloje ne opozite, te behet lider I PD, e me pas te kerkoje te behet lider i opozites.

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *