Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja arsyet përse

Në  këtë artikull do ju sjellim disa  fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune.

Ndikon ngjyra e flokut në preferencën e tyre?! Ja disa nga faktet:

  1. Brunet janë më misterioze

Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!

  1. Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata

Nëse biondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Biondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.

  1. Shfaqin më shumë personalitet

Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.

  1. Burrat i konsiderojnë brunet si nënat më të mira për fëmijët e tyre

Ky  përfundim  del nga një studim i udhëhequr nga Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology”. Mesa duket, për ta brunet janë më të përgjegjshme për familjen.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *