Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Kryeministri Hoti takohet me Vuçiç për dialogun Kosovë-Serbi, reagon përfaqësuesi i lartë i BE. Mesazhi që i jep dy shteteve

Përfaqësuesi i lartë i BE, Joseph Borell ka reaguar për takimin e kryeministrit të Kosovës Avudulla Hoti me presidentin e Serbisë Aleksandër Vucic në Bruksel duke treguar se cilat janë pritshmëritë e tij dhe dha një mesazh për dy shtetet. “Sot kam pritshmëri për një sdialog kontruktiv që do normalizojë marrëdhëniet. Inkurajoj palët që të kenë frymë kompromisi dhe pragmantizmi”, tha Borell.

Takimi do të zhvillohet në në ndërtesën e EEAS (shërbimi i jashtëm i BE’-së). Hoti po  shoqërohet atje nga dy zëvendësit e tij, Driton Selmanajn dhe Albulena Balaj – Halimi.

Ndërsa si ndërmjetësues nga ana e BE, në takim do të marrë pjesë edhe përfaqësuesi special për dialog, Miroslav Lajcak.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *