Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Mes kurorash me lule dhe nderimeve shtetërore, momenti kur trupi i ish-kryeministrit Bashkim Fino shoqërohet për në banesën e fundit

Trupi i ish-kryeministrit Bashkim Fino është shoqëruar për në banesën e fundit përmes ndreimeve të një ceremoniali shtetëror.

Siç shihet dhe nga pamjet arkivoli i të ndjerit të cilit i paraprijnë një sërë buqetash me lule ka lënë Pallatin e Kongreseve dhe është futur drejt mjetit që do ta shoqërojë atë për në varreza.

Kujtojmë se Bashkim Fino u nda nga jeta mëngjesin e kësaj të hëne pas një lufte prej një muaji me Covid-19. Por koronavirusi nuk i ishte e vetmja sëmundje nga e cila Fino vuante, pasi kishte kohë që kurohej nga leukemia.

Ish kryeministri socialist ndodhej i shtruar në spital ku po kurohej nga Covid-19. Ndërsa lajmi për ndarjen nga jeta e politikanit të njohur u bë me dije këtë mëngjes.

Bashkim Fino, ishte një politikan i njohur në Shqipëri, në vitin 1997 e në vazhdim ai ishte anëtar i Kryesis së Partisë Socialiste. Kulmi i karrierës së tij do të shënohej në vitin 1997, ku do të zgjidhej Kryeministër i vendit në qeverinë e Pajtimit Kombëtar, post që do ta mbante nga muaji mars deri në korrik. Z. Fino ka mbajtur po ashtu disa poste ministrore.

Nga vitit 1997 deri në 1998 ushtroi detyrën e Ministrit të Pushtetit Lokal, njëkohësisht dhe Zv/kryeministër. Në 1999 deri në vitin 2001 do të ishte ministër i pushtetit lokal. Gjatë viteve 2001-2002 ka qenë Ministër i Punëve Publike dhe Turizmit. Ndërsa në periudhën 2004, Ministër i Rregullimit të Territorit dhe Turizmit.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.