AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Merrte drogë nga Shqipëra dhe e shpërndante me motorr, arrestohet në flagrancë 21-vjeçari në Greqi

Në pranga ka rënë një 21-vjeçar shqiptar me akuzën për trafikim dhe shpërndarje lëndë narkotike. Ai është arrestuar në Korfuz ku në mjetin e tij u gjendën 5 kg hashash.

I riu shqiptar sillte drogë nga Shqipëria në mënyrë sistematike dhe më pas e shpërndante atë me motorin e tij.

Pas një vezhgimi policia vendase ka bërë të mundur prangosjen e tij duke i sekuestruar pese pako najloni me hashash si dhe motori i tij me të cilin bënte shpërndarrjen.

21-vjeçari u dërgua në Prokurorin e ishullit të Korfuzit, me akuzën për import, ruajtje dhe trafik të drogës.

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *