Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Në mes të pándemisë, Merkel i rikthehet debatit të vjetër, ja akùza për Rusët

Ndonëse bota po përballet me një valë pándemike të shkaktuar nga Còvid-19 kancelarja Gjermane Angela Merkel i është rikthyer debatit të vjetër me hákerat rus.

Ajo tha se ka prova konkrete që dëshmojnë se ka qenë e shënjestruar nga ana e hákerëve rusë.

“Unë sinqerisht mund të them që ky fakt më shkakton dhembje. Çdo ditë përpiqem të krijoj një marrëdhënie më të mirë me Rusinë dhe nga ana tjetër ka prova kaq të forta që forcat ruse po e bëjnë këtë”, i tha ajo parlamentit gjerman.

Duke i quajtur sùlmet e tilla kíbernetike “më shumë se të pakëndshme”, Merkel paralajmëroi sanksione të áshpra ndaj Moskës.

Shërbimi i inteligjencës së Gjermanisë ka njoftuar në mënyrë të përsëritur përpjekjet e hákerëve rusë, për të spiunuar ligjvënësit ose politikanët kryesorë gjerman.

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *