Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashJetë dhe stilTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Mëngjesi i preferuar i njeriut më të shpejtë në botë, Usain Bolt. Fruti Xhamajkjan që mund t’iu kushtojë jetën (Recetë)

Ackee dhe peshku i kripur është sinonim me Xhamajkën, i ndërthurur me identitetin kombëtar si reggae ose cricket. E mprehtë me barëra dhe speca dhe e shoqëruar nga përbërës të pasur të Karaibeve si delli dhe fruta buke, ajo i jep dëshmi historisë së stuhishme të vendit dhe rrënjëve shumëracore.

Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt ka reputacion se e ha këtë ushqim për mëngjes. Por si u bë gjellë kombëtare e Xhamajkës një vakt që kombinon një peshk të ruajtur të Atlantikut të Veriut dhe një frut të Afrikës Perëndimore potencialisht toksike?

Përgjigja është ngulitur në historinë e skllavërisë së vendit. Ackee është një frut me lëkurë të kuqe, në lidhje me liçin që është vendas në Gana. Peshku i kripur e ka origjinën në detet me luhatje të Evropës Veriore dhe Kanadës Lindore. Martesa e mëvonshme e përbërësve në kuzhinat dhe restorantet e Xhamajkës ishte një rezultat i drejtpërdrejtë i tregtisë trekëndëshe të skllevërve midis Britanisë, Afrikës Perëndimore dhe kolonive të saj Karaibe në Shekujt 18 dhe 19.

“Ackee u soll në ishull, ndoshta me një anije skllevër nga Afrika Perëndimore, diku në mes të viteve 1700”, shpjegoi Janet Crick, drejtoreshë e Jamaica Culinary Tours në Falmouth në bregdetin verior të ishullit. “Emri i saj rrjedh nga emri origjinal i frutave në gjuhën Ganeze Twi: ankye.

Interesante, emri i saj shkencor Blighia Sapida u akordua në 1806 për nder të Kapiten Bligh (i Mutiny mbi famën e Bounty), i cili mori bimën nga Xhamajka në Kopshtet Botanike Botanike në Kew, Londër, në 1793. Para kësaj, akkei ishte i panjohur për shkencën”.

Fruti u përshtat mirë me klimën tropikale të Xhamajkës dhe lulëzoi shpejt. Këto ditë, ju do të shihni pemë të gjera dhe të dendura akkee që zbukurojnë peizazhin kudo që nga Hip Strip i Montego Bay në kopshtet e Goldeneye, ish-pasuria e Ian Fleming, krijuesit të James Bond.

Peshku i kripur (tradicionalisht merluci) kapet dhe përgatitet në Atlantikun e Veriut. Në ditët para ngrirjeve dhe frigoriferëve, tharja dhe kripja ishte mjeti kryesor i ruajtjes së peshkut. Nga mesi i Shekullit të 17-të, u bë e dobishme ekonomikisht për të transportuar sasi të mëdha të merlucit të kripur nga Nova Scotia në Kanada në kolonitë e Karaibeve të Britanisë, ku tregtohej për rum, sheqer dhe melasë.

Që të dy ushqimet u bënë prodhime kryesore në Xhamajka koloniale nuk ishte për t’u habitur. Peshku i kripur që nuk prishet është i lirë, i lehtë për tu ruajtur dhe i pasur me proteina. Ackee është e ngarkuar me fibra, proteina dhe vitaminë C. Në shoqërinë brutale të skllevërve në Xhamajka, produktet ushqimore bënë një ripostim të lirë dhe ushqyes për njerëzit e skllavëruar në plantacionet e nxehta dhe të lagështa të sheqerit në vend. Nuk ka të dhëna se kur dy përbërësit u kombinuan për herë të parë në një pjatë; por në një moment gjatë shekullit të kaluar, doli një recetë përfundimtare.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.