Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Mediat greke raportojnë deklaratën e Metës si president për çështjen çame

Mediat greke kanë raportuar fjalën e djeshme të Ilir Metës gjatë ceremonisë së betimit. Gjatë raportimit të tyre ato janë fokusuar te çështje çame që u përmend dje edhe nga Ilir Meta. Sjellim në vëmendje që Meta se çështja çame duhet të hapet. 

“Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, është raportuar në marrëdhëniet ndërkombëtare dhe të përqendruar vëmendjen e tij në ato me Greqinë dhe çështjen e Çamërisë”, shkruan media greke. 

Ajo me tej ka futur edhe citimin e Metës.

“Çështja e Çamërisë duhet të hapet. Ekziston një nevojë për të marrë një zgjidhje. Kjo mund të bëhet duke përmirësuar marrëdhëniet me Greqinë. Përkeqësimi i marrëdhënieve me Greqinë nuk ndihmon çështjen, tha Meta”, raporton media greke. (J.V/Shuplaka)

 

 

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *