Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Me vetëm një emoji Elon Musk ‘zhyt’ përsëri Bitcoinin. I ra vlera me afro dy mijë dollarë

Bitcoin po bie përsëri pas një postimi të ri në Twitter nga Elon Musk i cili la të kuptohet se marrëdhënia e tij me kriptovalutën popullore ka mbaruar sepsa ka diçka më të mirë.

Me anë të një postimi në Twitter, Musk indirekt tregoi marrëdhënien e tij me kriptovalutën popullore dhe zgjodhi të përdorë një emoji të zemrës së thyer shoqëruar me hashtugun e Bitcoinit.

Kjo dukej se ishte e mjaftueshme për ta çuar Bitcoin në -3,4%. Monedha tregtohej me 39.000 dollarë dhe pas postimit të Musk ajo ra në 37,790 dollarë rreth orës 10:50 të mëngjesit.

Sidoqoftë, përkundër trazirave të fundit në Bitcoin për shkak të vendimeve të Musk për të pezulluar pagesat për makinat e prodhuesit të saj të njohur të makinave Bitcoin, monedha dixhitale është 285% më e lartë vitin e kaluar, ndërsa kriptomonedha e dytë më e madhe, Ether, regjistron një rritje prej 1,000 %.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.