Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Më prit dy deri në tre ditë”, babai i Alvin Berishës falenderon presidentin Meta për ndihmën

Babai i Alvin, Afrim Berisha ka folur sot në emisionin “Open” në Top Channel për përpjekjet për lirimin e djalit të tij nga kampet e refugjatëve në Siri.

Afrim Berisha ka falënderuar autoritet shqiptare dhe veçanërisht Presidentit Ilir Meta për kontributin e tyre në kthimin e djalit të tij në Shqipëri.

Ai u shpreh se me kreun e shtetit ka komunikuar disa herë lidhur përpjekjet që po bëheshin për Alvinin. “Falenderoj shumë shumë Presidentin e Republikës, Ilir Meta për ndihmën që na ka dhënë. Më prit dy deri ne tre ditë, më tha.  Kryeministrit i kam shkruar dhe më ka kthyer përgjigje, duke më thënë që po punohet”- tha Afrim Berisha.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *