FlashShowBizTe FunditTe Gjitha

”Me një goxha prerje, ngrita spitalin në këmbë nga ulërimat”, Eli Fara tregon momentet e vështira të lindjes

Këngëtarja Eli Fara për të kujtuar ditëlindjen e së bijës, ka ndarë me të gjithë ndjekësit e saj, momentet e dhimbshme të procesit të lindjes. Teksa i shkruan  vajzës së saj Marina, Eli tregon se ditënk kur e ka lindur ka qenë e vetme në maternitet, dhe momentin kur e ka marrë në krah nuk mund ta ndërrojë me asnjë ccast tjetër.

Reagimi i plotë i Eli Farës:

Ne dt 26 mars te vitit qe u linde ti Jeta ime, ndodhesha ne maternitetin e Korçes,vizitat e njerezve te aferm kishin mbaruar dhe une rrija shtrire ne krevatin e nje dhome qe e ndaja me nje tjeter zonje qe priste te sillte ne jete femijen e saj , ne oren 20:30 ndjeva dhimbjet e para te lindjes.. u gezova qe me ne fund do te shihja fytyren tende.. u tremba sepse asnje njeri I afert nuk ndodhej prane meje.. dhimbjet sa vinin e beheshin me te forta, fillova te ulerija.. ngrita spitalin ne kembe, mjeku qe ishte roje ate nate me thoshte hajde merrja nje kenge !

(Per shaka)ne momentin e fundit me treguan qe lindja ishte e veshtire sepse pozicioni jot ishte mbrapsht.. nuk i vura rendesi, sido qe te ishte ti do dilje prej meje.. dhe ndodhi rreth ores 2:30 te dt 27 mars,me nje goxha prerje, mu erren syte, gjysem e vetedijshme degjova doli..vajze  prita e prita duke mu dridhur kembet derisa te me qepnin.. ne mengjes kur te mora ne krahe harrova çdo gje..ndjesia ishte hyjnore, mu ngroh i gjithe trupi, shpirti, Zemra , Edhe 100 Marina ime!

(E.K/FAXWEB.AL)

 

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *